Przejdź do głównej treści

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Działalność Koła

Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego każdego roku podejmuje się różnych wyzwań. Z jednej strony, w ramach działalności Koła kontynuowane są wieloletnie przedsięwzięcia, takie jak Cracow Cognitive Science Conference, która w bieżącym roku akademickim odbyła się po raz trzynasty, czy też spotkania sekcji Kogniak, które organizowane są z przerwami od 2018 roku. Z drugiej strony Koło co roku stara się wzbogacać swoją działalność o nowe aktywności. Do najnowszych aktywności Koła należy inicjatywa #CS_Student_Reading_Prompt, rozpoczęta w pierwszym kwartale 2022 roku.

Jak się zaangażować?

Koło naukowe to ludzie, którzy je tworzą, dlatego też władze Koła są otwarte na wszelkie formy współpracy, od współpracy indywidualnej z studentami, poprzez współprace wewnątrzuczelniane, między Kołami Naukowymi, Laboratoriami Naukowymi, Instytutami oraz Wydziałami, jak i współprace międzyuczelniane oraz pozauczelniane. W bieżącym roku akademickim, w ramach organizacji prac sekcji, Koło podjęło współpracę z Kołem Naukowym Studentów Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziałem Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, Laboratorium Badania Świadomości C-Lab, Laboratorium badania języka i dwujęzyczności LangUsta, Pracownią Obrazowania Mózgu Małopolskiego Centrum Biotechnologii, Kołem Naukowym Studentów Kognitywistyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ponadto Koło było partnerem tegorocznej edycji Copernicus Festival.

Aby zaangażować się w działalność Koła, można dołączyć do istniejących inicjatyw, jak i zaproponować swoją własną inicjatywę i zrealizować ją w ramach Koła. W nadchodzącym roku akademickim (2022/2023) Koło będzie poszukiwać osób chętnych do podjęcia się wyzwania kontynuowania niektórych z przedsięwzięć Koła, tj. przewodnictwo sekcji Kogniak, czy organizacja spotkań z cyklu "Co po kogni?". Dodatkowo, Koło chętnie wesprze pomocą oraz radą wszystkich, których zainteresowania naukowe oscylują wokół Kognitywistyki, a którzy chcieliby zainicjować nową aktyność Koła.

Wszystkich zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt mailowy na adres: knskognitywistyki@gmail.com