Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wykłady specjalne

Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje wykłady specjalne w ramach dwóch cykli: "Poznaj naszych naukowców" oraz "Co po kogni?".Oba typy wykładów mają na celu popularyzację kognitywistyki oraz przybliżenie uczestnikom różnych aspektów pracy naukowej.

Poznaj naszych naukowców

W roku akademickim 2021/2022 Koło rozpoczęło organizację spotkań z cyklu "Poznaj naszych naukowców". Spotkania mają formę wykładów specjalnych, wygłaszanych przez zaproszonych na spotkania gości. Gośmi są najczęściej pracownicy badawczy Uniwersytetu, którzy nie prowadzą zajęć dydaktycznych. Celem wykładów jest przybliżenie studentom różnych - formalnych oraz nieformalnych - aspektów kariery naukowej. Podczas wykładów zachęcamy naszych prelegentów do przedstawienia członkom Koła swoich dotychczasowych projektów badawczych, opowiedzenia o motywacji, jaka za nimi stała oraz podzielenia się radami dotyczącymi podjęcia kariery naukowej.

Co po kogni?

Jako, że Kognitywistyka jest stosunkowo młodym kierunkiem studiów oferowanym przez Uniwersytet Jagielloński oraz jako, że sama Kognitywistyka, jako dziedzina badań, istnieje również relatywnie krótko, bo od lat 60. XX. wieku, studenci Kognitywistyki często zadają sobie pytanie, jaki zawód mogą wykonywać po ukończeniu wybranego przez siebie kierunku studiów. Poczucie niepewności, co do przyszłego zawodu dopełnia szybko rozwijający się oraz przechodzący różnorakie przekształcenia rynek pracy, na jakim studenci Kognitywistyki chcą się odnaleźć. Powyższe powody stały się główną motywacją, do stworzenia cyklu spotkań "Co po kogni?", który powstał w 2020 roku z okazji dziesięciolecia istnienia kierunku Kognitywistyka na Uniwersytecie Jagiellońskim.W ramach cyklu organizowane są spotkania z absolwentami Kognitywistyki, którzy przedstawiają studentom, jak potoczyła się ich kariera zawodowa oraz dzielą się radami z przyszłymi kognitywistami.